78 – 600 Wałcz ul. Budowlanych 9

Szukaj
Close this search box.

O nas

Strona główna > O nas

0
lat na rynku
wyprodukowaliśmy
0 ton
Czym jest OZEN?

Węgiel drzewny, energia elektryczna i ekologia

Firma OZEN Sp. z o.o. zlokalizowana jest w Wałczu w północno – zachodniej części Polski i obejmuje swoją powierzchnią ok. 90 000 m2. Fabryka została uruchomiona w 2011r.

Zastosowana w OZEN Sp. z o.o. innowacyjna w pełni opatentowana technologia sprawia, że firma jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów węgla drzewnego oraz energii elektrycznej.

Produkcja węgla drzewnego w OZEN Sp. z o.o. realizowana jest za pośrednictwem dwóch linii produkcyjnych pracujących równolegle, niezależnie od siebie. Do produkcji węgla drzewnego wykorzystywane jest wyselekcjonowana mieszanka głównie twardych gatunków drewna. Węgiel drzewny produkowany jest w dwóch retortach pionowych. Technologia produkcji węgla drzewnego jest wysoce zautomatyzowana, co gwarantuje produkcję węgla drzewnego w wysokich wolumenach oraz o stałych, wysokich parametrach jakościowych.  

OZEN Sp. z o.o. to także produkcja brykietu z miału węgla drzewnego. Produkcja brykietu realizowana jest za pośrednictwem niezależnej instalacji produkcji brykietu. Brykiet produkowany jest z drobnej frakcji węgla drzewnego wymieszanej w odpowiedniej proporcji z wodą oraz skrobia zbożową.  

OZEN Sp. z o.o. to również wytwórcą energii elektrycznej.  Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej, opatentowanej technologii jako pierwsza firma na świecie do wytwarzania energii elektrycznej wykorzystuje parę przegrzaną wyprodukowaną w dwóch kotłach odzysknicowych zasilanych spalinami ze spalonego gazu drzewnego wraz z parą przegrzaną z kotła biomasowego zasilanego biomasą stałą. Ponieważ paliwo wykorzystywane do wytworzenia energii elektrycznej jest biomasą, OZEN Sp. z o.o. uznany jest za wytwórcę energii z Odnawialnego Źródła Energii (OZE), odbiór energii elektrycznej wytwarzanej przez OZEN Sp. z o.o. jest gwarantowany i pozwala na sprzedaż tzw. Zielonych Certyfikatów.

Zobacz nasze produkty:

Brykiet węgla drzewnego

Zielona energia elektryczna

Inwestujemy w przyszłość

Dlaczego OZEN

Technologia

W Ozen wierzymy w innowacje a jak wiadomo nie ma innowacji bez nowoczesnych technologii. Dzięki temu jesteśmy najnowocześniejszą fabryką węgla drzewnego w Europie. 

Ekologia

Ekologia jeszcze nigdy nie była tak ważna jak dzisiaj. Jesteśmy świadomi globalnie zachodzących zmian dlatego inwestujemy w zielone rozwiązania. 

Przyszłość

Ozen tworzą ambitni i zdolni ludzie, pozwala nam to mierzyć wysoko i krok po kroku osiągać coraz ambitniejsze cele, wierzymy, że współpraca i ciężka praca to klucz do sukcesu.

Ta strona korzysta z plików cookie

Kodzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plków cookie.