78 – 600 Wałcz ul. Budowlanych 9

Szukaj
Close this search box.

Dowiedz się więcej o nas

Strona główna > Dowiedź się więcej o nas

0 +
Zadowolonych klientów
Jak działamy w OZEN?

Odpowiedzialny i zrównoważony rozwój

Działalność Spółki polega na w pełni zamkniętym procesie produkcji, podczas którego biomasa zostaje przetworzona w energię elektryczną, węgiel drzewny lub brykiet węgla drzewnego. Cały proces dzieli się na niżej opisane etapy: (I) kupno surowca; (II) przetwarzanie drewna w węgiel drzewny oraz produkcja pary; (III) magazynowanie produktów finalnych i wytwarzanie energii elektrycznej; (IV) sprzedaż węgla drzewnego, brykietu węgla drzewnego oraz energii elektrycznej. Firma uważana jest za jednego z najnowocześniejszych producentów węgla drzewnego w Europie, dla którego jakość produktów ma znaczenie priorytetowe.”

Ekologia w OZEN

Zobacz jak dbamy o ekologię

Technologia w OZEN

Dowiedz się więcej o naszej technologii

OZEN to:

Doskonałość technologiczna

Technologia wykorzystywana przez OZEN przy produkcji energii elektrycznej i węgla drzewnego została w pełni opatentowana i uwzględnia efekt skali. Według najlepszej wiedzy Zarządu Spółki, OZEN jest jedyną firmą na świecie, która wykorzystuje tego typu rozwiązania technologiczne na tak dużą skalę.

Dywersyfikacja przychodów

Dwie różne grupy produktów pozwalają na różnicowanie przychodów. Stały przychód generowany sprzedażą energii elektrycznej (około jednej trzeciej całkowitej sprzedaży) może być wykorzystywany do optymalizacji sprzedaży i produkcji węgla drzewnego.

Strategiczne położenie

Lokalizacja Firmy w północno-zachodniej części Polski umożliwia łatwy dostęp do surowców, a tym samym oznacza sąsiedztwo z Niemcami, największym importerem węgla drzewnego i brykietu węgla drzewnego w Europie.

Produkcja energii odnawialnej

Ponieważ uważa się, że biomasa jest Odnawialnym Źródłem Energii („OZE”), odbiór energii elektrycznej produkowanej przez OZEN gwarantowany jest przepisami prawa i pozwala na sprzedaż tzw. Zielonych Certyfikatów. Należy zaznaczyć, że energia elektryczna generowana i używana na wewnętrzne  potrzeby Firmy również upoważnia ją do sprzedaży Zielonych Certyfikatów.

Działania wspierające

UE przyznała Spółce dotację w wysokości 33 m zł za działalność o charakterze proekologicznym. Ponadto, firma zlokalizowana jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, co zapewnia Firmie OZEN możliwość korzystania z ulgi podatkowej.

Doświadczony zespół zarządzający

Zarząd Spółki uczestniczył we wszystkich etapach rozwoju spółki OZEN i posiada ogromną wiedzę technologiczną i marketingową.

Stań się częścią OZEN

Ambicje i rozwój

Jesteśmy firmą o ambitnych celach i dynamicznym rozwoju to powoduje, że warto w nas zainwestować. Wierzymy, że ciężka praca oraz innowacje stanowią klucz do sukcesu.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Ta strona korzysta z plików cookie

Kodzystając ze strony wyrażasz zgodę na użycie plków cookie.